Jakiś czas temu miałem przyjemność zakupić szkolenie DesignerStron Adriana Bieniasa z zakresu tworzenia szablonów pod dwa popularne CMS-y: Joomla i WordPress. Zanim jednak napisałem tę opinię o wspomnianych kursach minęło kilka miesięcy. Dlaczego? Musiałem ocenić najpierw wartość tych szkoleń po tym, ile faktycznie korzyści przyniosły mi w praktyce.

DesignerStron???

Kurs internetowy Designer Stron

Logo szkolenia designerstron

Najpierw jednak – zanim przejdę do oceny – omówię krótko szkolenia Adriana i ich zawartość, by wiadomo było o czym mówię.

Adrian Bienias jest autorem dwóch szkoleń z serii DesignerStron – sama nazwa wskazuje z jakiej dziedziny. Pierwsza część mówi o przygotowywaniu szablonu pod CMS Joomla 2.5, druga zaś o przygotowywaniu szablonów pod WordPressa, i wykorzystaniu portalu ThemeForest do ich sprzedaży. Adrian przedstawia cały proces tworzenia szablonu od projektu graficznego aż do finalnej postaci naszego dzieła. Po drodze udostępnia wiedzę na temat wielu pomocnych narzędzi pomocnych przy tworzeniu stron internetowych oraz wyjaśnia jak ich używać, aby oszczędzić czas przy projektowaniu naszych szablonów.

Nabywając wordpressowy kurs, szkolenie Joomli dostajemy gratis w pakiecie razem z kilkoma ciekawymi bonusami, dlatego zakup szkolenia opłaca się podwójnie.

Praktyczna dawka wiedzy

Adrian prowadzi kursy bardzo konkretnie. Jego wykłady są naładowane olbrzymią dawką praktycznej wiedzy, lecz jednocześnie nie skupiają się na przekazaniu wszystkich niuansów i instrukcji, lecz na wyjaśnieniu najtrudniejszych lub najbardziej istotnych problemów. Adrian przekazuje to, co jest niezbędne do szybkiego osiągnięcia celu – stworzenia funkcjonalnego szablonu. Celnie przekazuje więc te elementy, które są potrzebne przy kreacji projektu, a o tych, które w danej chwili są nieistotne mówi, gdzie znaleźć potrzebne informacje.

Nie zamierzam ukrywać, że była to moja pierwsza większa inwestycja w swój rozwój z zakresu tworzenia stron internetowych i po tych kilku miesiącach śmiało mogę rzec, że było warto! Szkolenie Joomli i WordPressa w krótkim czasie zaowocowało stworzeniem tego bloga, oraz zrealizowaniem kilku komercyjnych zleceń, przez co zwróciło się wielokrotnie.

Jestem świadom tego, że całą wiedzę i umiejętności otrzymane od Adriana począwszy od projektowania strony w Photoshopie aż do przystosowania go pod odpowiednie CMSy sam zdobywałbym wielokrotnie dłużej, a i tak nie wiem, czy dowiedziałbym się tego wszystkiego. Jedyne, z czym można się kłócić, to to, że od długotrwałego siedzenia przed komputerem nabawimy się bólu kręgosłupa.

Obsługa klienta

Najlepsze, co zaobserwowałem u Adriana, to jego kontakt z klientami. W razie problemów w temacie odpowiada na wiadomości e-mail w ciągu najpóźniej kilku dni, zawsze gotów do dawania porad czy pomocy w rozwiązaniu problemów. Szkolenie DesignerStron to wspaniały pomysł i mam nadzieję, że w przyszłości pojawią się nowe szkolenia tego typu, być może z tego samego zakresu tematów, lecz bardziej zaawansowane pod kątem stopnia trudności.

Jeśli chodzi o cenę za kurs, to jest wręcz śmieszna w porównaniu do praktycznej wiedzy, którą Adrian daje w zamian. Jeśli pojawią się kolejne jego szkolenia jestem niemal pewien, że będę zainteresowany ich nabyciem i każdemu, kto szuka szkoleń na wysokim poziomie mogę z czystym sumieniem te kursy polecić. Kursy są prowadzone w darmowym oprogramowaniu, nie licząc płatnego windowsa i Photoshopa, dlatego nikt nie powinien mieć problemów z przerobieniem kursu.

Jeśli macie doświadczenia z tymi szkoleniami, chętnie wysłucham waszych opinii.

 

Sekrety Produktywności

Sekrety Produktywności

DARMOWE szkolenie mailingowe! 10 porad jak zwiększyć produktywność w programowaniu.

Dziękujemy za zapisanie się na kurs. Wkrótce otrzymasz wiadomość email z potwierdzeniem zapisu.

Polub nas na facebooku!

Jeśli podoba Ci się ten blog, polub nas na facebooku! Dzięki temu nie ominą Cię nowe treści!

You have Successfully Subscribed!