Wczoraj, to jest 5 października, w Rawie Mazowieckiej pod Warszawą odbyła sie pierwsza w historii ogólnopolska konferencja szkoleniowa firmy DRB Centrum odszkodowań. Konferencja trwała cały dzień, a po krótce jak było, oraz dlaczego się wybrałem na coś tak dalece odbiegającego od strefy IT, opowiem poniżej.

Jak się uczyć, to od najlepszych:)

konferencja DRB wywiad Maciejewskiego

Nieprzewidziane pytanie przy „udzielaniu wywiadu” 😉

Odszkodowania powypadkowe. Możecie się zastanawiać, co konferencja o odszkodowaniach powypadkowych ma wspólnego z IT, programowaniem aplikacji internetowych i biznesem w internecie, ponieważ nie pomoże mi to na przykład napisać gema w RoR, nie zwiększy też w żaden sposób moich technicznych umiejętności. A jednak wyjaśnienie jest dość proste, choć może nie bezpośrednio powiązane. Otóż, podstawą w odnoszeniu sukcesów gdziekolwiek jest być elastycznym i na bieżąco pozbywać się uprzedzeń.

DRB Centrum odszkodowań to jedna z największych w Polsce firm pozyskujących odszkodowania dla ludzi poszkodowanych w wypadkach, obecnie zaś najszybciej i najdynamiczniej się rozwijająca. Działa w sektorze MLM i w ostatnich latach odnosi niemal bez przerwy spektakularne sukcesy w rozszerzaniu swojej działalności i wpływów.

Mimo że osobiście nie współpracuję z tą firmą, pojechałem na jej szkolenie z kilku powodów. Po pierwsze, wychodzę z założenia, że naukę czegokolwiek należy rozpocząć od najlepszych. A niezależnie od tego, co mówić można o systemach MLM, ludzie którzy tam pracują znają się na budowaniu relacji, zarządzaniu setkami osób, prezentacjach i wystąpieniach publicznych. Na konferencji w Rawie – oprócz wystąpień najlepszych osób w firmie – przewidziane zostały dwa szkolenia z zarządzania zasobami ludzkimi oraz publicznych wystąpień, przez co konferencja DRB stała się dla mnie bardzo kuszącą propozycją

Pierwsze szkolenie prowadził Andrzej Rożański, jeden z najlepszych trenerów przemawiania w Polsce. Ujął wszystkich swoim silnym charakterem i ciętym dowcipem już w kilka sekund po rozpoczęciu wystąpienia. Poprowadził wykład z porozumiewania się między różnymi grupami osób oraz tego, jak nasze myślenie może pomóc nam w komunikacji i prowadzeniu firmy.

konferencja DRB Tomasz Kamel

Po konferencji z Tomaszem Kamelem.

Drugi wykład poprowadził Tomasz Kamel – były prezenter TVP i Polsatu, obecnie trener wystąpień publicznych. Edukował nas z zakresu prowadzenia wystąpień publicznych na szeroką skalę. Niesamowite, jak potrafił porwać ludzi do interakcji. Przekazał ogromną ilość praktycznej wiedzy w tematach, jak radzić sobie ze stresem podczas wystąpień, jak pracować nad dykcją, oraz podzielił się swoimi największymi błędami życiowymi oraz tym, jak sobie z nimi poradził.

Konferencja DRB to kopalnia wiedzy koniecznej.

Twierdzisz inaczej? Od kilku lat na każdym kroku zaskakuje mnie ludzka niewiedza w tym temacie. Okazuje się, że ludzie często nie wiedzą, po co jest polisa OC ani na jaką kwotę opiewa. Skutek tego jest taki, że nie wiedzą, ile im się należy za uszczerbek na zdrowiu ani do kogo się zwrócić o pomoc. Wprowadzony w temat przez mojego brata, który jako specjalista w branży jest bardzo dobrze zaznajomiony zarówno z rynkiem ubezpieczeń, jak i odszkodowań, zainteresowałem się tym tematem na tyle, by nie żyć w błogiej nieświadomości i nie dać się wycisnąć w przyszłości.

Co za dużo, to niezdrowo.

Jako informatyk, siedzę przed ekranem monitora stanowczo zbyt wiele godzin w tygodniu – korzystam więc skwapliwie z każdej możliwej okazji by się od niego choć na chwilę uwolnić 😉 . Wyjazdy szkoleniowe – zarówno branżowe, jak i nie tylko – są doskonałą możliwością na efektywne spędzenie wolnego czasu i odpoczęcie od komputera.

Nie dajmy się zwariować, a szkolenia tego typu polecam każdemu, kto lubi poznawać nowe horyzonty i zdobywać umiejętności nie tylko techniczne. No i była okazja na porobienie sobie kilku fotek z ludźmi mediów. Niby nic a cieszy.

Sekrety Produktywności

Sekrety Produktywności

DARMOWE szkolenie mailingowe! 10 porad jak zwiększyć produktywność w programowaniu.

Dziękujemy za zapisanie się na kurs. Wkrótce otrzymasz wiadomość email z potwierdzeniem zapisu.

Polub nas na facebooku!

Jeśli podoba Ci się ten blog, polub nas na facebooku! Dzięki temu nie ominą Cię nowe treści!

You have Successfully Subscribed!