Pin

Blog wilgosz.pl wersja 1

Autor: Sebastian Wilgosz;

Technologia: Wordpress;

Adres: http://wilgosz.pl;

Zleceniodawca: wilgosz.pl

[caption id="attachment_665" align="aligncenter" width="612"]stara wersja blog.wilgosz.pl Nieaktualna już wersja niniejszej witryny[/caption]

Opis

Witryna "blog.wilgosz.pl" to profesjonalny blog o tematyce z zakresu tworzenia aplikacji internetowych, programowania w Ruby On Rails, projektowania szablonów do worpress i joomla oraz pozycjonnowania witryn w wyszukiwarkach. Prowadzony jest przez Sebastiana Wilgosz, oraz wilgosz.pl. Zawiera porady jak tworzyć aplikacje internetowe, oraz wiedzę jak sprawić, by nasze programy cieszyły się odpowiednim zainteresowaniem.

Był to pierwszy szablon pod Wordpress wykonany od zera do postaci końcowej.

Funkcje szablonu blog.wilgosz.pl

Od strony technicznej jest to bardzo praktyczny szablon wordpress, umożliwiający zarządzanie sporą gamą funkcji specjalnie przygotowanych pod temat bloga i jego misję. Między innymi:

 1. Włączanie/Wyłączanie slajdera wyświetlającego wybrane zdjęcia oraz dodawanie i usuwanie elementów z poziomu administratora.
 2. Umieszczenie na stronie głównej do czterech linków do najważniejszych kategorii bloga razem z ustalonymi przez użytkownika opisami.
 3. Włączanie/Wyłączanie sekcji - "call to acion" oferującej czasowe zdarzenia i promocje, propozycje zapisu na newsletter bądź kurs, et cetera.
 4. Opcjonalne wyświetlenie najnowszych wpisów na stronie w postaci miniatur, tytułu i zajawek treści.
 5. Integracja z facebookiem poprzez dołączenie modułu Facebook LikeBox - z możliwością dodania połączonej strony z panelu administratora.
 6. Dynamiczna stopka z panelami zarządzanymi z panelu admina oraz statyczna, z informacjami o szablonie.
 7. Dynamiczny sidebar, jak wyżej, z panelami zarządzanymi z panelu admina
 8. Portfolio z filtrem umożliwiającym wyświetlanie projektów z poszczególnych kategorii
 9. Galeria z dynamicznie prezentowaną treścią na stronie.
 10. Formularz kontaktowy
 11. Możliwość dodawania komentarzy i zarządzania nimi z poziomu admina.
 12. Zgodność z walidatorem w3c
 13. Optymalizacja pod wyszukiwarkę google.

Szablon przedstawiony na zdjęciu posiada wszystkie funkcje, jakie profesjonalny blog powinien zawierać, aby osiągnąć wysokie pozycje w wyszukiwarkach oraz wysoki ruch na stronie. blog.wilgosz.pl to mój pierwszy większy projekt, z zakresu tworzenia stron www, przez co w swojej pierwszej wersji posiadał wiele niedociągnięć oraz błędów, które potem systematycznie usuwałem.

Przygotowałem go najpierw w formie graficznej, następnie zakodowałem układ w statycznych plikach HTML, by na koniec przekształcić kod w dynamiczny szablon wordpressa. Jest to twór, który wykonałem po przebyciu kursu DesignerStron, AdrianaBieniasa.

>